Levné ubytování Jedovnice - Moravský kras
aneb jak se dobrě ubytovat a zároveň udělat něco pro zdraví
  • penzion Jedovnice - pohled z hlavní ulice
  • přístřešek pro kola
  • Altán s posezením a grilováním
  • bazén s mořskou vodou
  • koutek pro děti přímo na zahradě
  • výhled na rybník z pokroví
  • penzion Jedovnice - pohled ze zadu
  • dětské hříště Jedovnice
  • Moravský kras - jeskyně Kůlna
  • Zřícenina boskovického hradu
Jeskyně Kůlna, Moravský kras
Výlov rybníka Olšovce
Zřícenina boskovického hradu
Rozhledna Podvší u Veselice

Ohlasy zákazníků

Mamííí, mamííí, kdy už pojedem za koníčkama na ten western. To teď slýchám každý den. Dovolená se dětem moc líbila. Děkujeme Vám.

Jan a Fanynka Kratíkovi

Pardubice

Pozice penzionu v Moravském krasu mě nadchla. Vše bylo na dosah. Na kolo jsou tu skvělé terény a přístřešek pro kola byl supr.

Petr Bříza

Opava

Bylo to někdy dost drsný, ale zalezli jsme si v krasu po skalách skvěle. Parádní možnosti.

Jakub Malík, Jiří Kvasnička

Praha

Děkujeme panu domácímu za jeho pomoc s naším rozbitým autem.

Karel Starý

Jihlava

Moravský kras, turistika, sport, rybník

Městečko Jedovnice svojí jedinečnou polohou nabízí široké spektrum možností rekreace. Mnoho zajímavých míst najdete přímo v Jedovnicích a nebo v jejich přilehlém blízkém okolí.

Moravský kras = jeskyně, propadání a propast Macocha

Nejznámější krasová oblast naší republiky se rozprostírá doslova pod základy našeho penzionu. Jedovnice jsou součástí CHKO Moravský kras. Což je oblast, která se rozprostírá na ploše 100 km v centrální části Moravy mezi Brnem, Blanskem a Boskovicemi.

Tato celá oblast je tvořena devonským vápencem, který je starý přibližně 380 miliónů let. V Moravském Krasu je mnoho jeskyní, ale jen čtyři jsou přístupné. Každá jeskyně má své kouzlo.

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně nabízí světově unikátní zážitek neboť zavede návštěvníky labyrintem krasových útvarů až na dno propasti Macocha. Stát na dně 138 m hluboké propasti je neopakovatelný zážitek obzvláště poté, co jste před hodinkou stály nahoře a koukali dolů (venkovní spojení mezi horní části propasti a Punkevními jeskyněmi zajišťuje kabinová lanovka). K tomu navíc Punkevní jeskyně nabízí ještě unikátní možnost svezení se na loďce v podzemní části toku řeky Punkvy. Zajistíme Vám rezervaci vstupenek.

Jeskyně Balcarka

U obce Ostrov u Macochy se nachází turisticky přístupná jeskyně Balcarka. Je zajímavá tím,že má nejbělejší krasové útvary ze všech jeskyň Moravského Krasu.

Kateřinská jeskyně

Vchod do Kateřinské jeskyně se nachází nedaleko Skalní mlýnu. Skalní Mlýn je hlavní informační centrum Moravského krasu. V Kateřinské jeskyni byly nalezeny kostry jeskynních medvědů žijících zde dávné historii.

V aktuální současnosti je jeskyně pro svoje skvělé akustické vlastnosti v průběhu roku využívána pro pořádání nejrůznějších koncertů.

Sloupsko-Šošůvské jeskyně

Nejbližší jeskyně od Petrovic, je renovovaná a rozšířená. Jeskynní systém se rozprostírá ve dvou úrovních, které spojují gigantické vertikální propasti. Je nejdelší jeskyní v Moravském Krasu.

Rudické propadání a Býčí skála

V Josefovském údolí nedaleko Adamova se nachází tento druhý největší jeskýnní systém v České republice. Jeskyně Býčí skála je vzácné krajinné "memorium", které bylo lidmi navštěvováno postupně v paleolitu, neolitu, eneolitu, době bronzové i době železné.

Hrady, zámky, zříceniny a kostely

S hrady je to trochu horší, opravdový hrad je nejblíže Špilberk v Brně a nebo Pernštejn u Bystřice pod Perštejnem. Naproti tomu zámků je v blízkém okolí podstatně více.

Najdete je např. v Blansku, Rájci-Jestřebí, Černé Hoře či Boskovicích. Zřiceniny v různém stádiju rozkladu v okolí najdete též, nepř. hned na kopci nad Punkevními jeskyněmi je zřícenina hradu Blansek a opravdu majestatní zřícenina se nachází v Boskovích.

Kostely opravdu honosné, výstavné a známe jsou v nedalekých Křtinách, Sloupě či Vranově. V Blansku se pak nachází dřevěný kostelík původem ze zakarpatské Ukrajiny, kde byl rozebrán a poté v Blansku zase složen.

ZOO a westernové městečko

Atrakcí pro děti, na kterou se nezapomíná je např. návštěva westernového městečka v Boskovicích. Zajímavá je též návštěva ZOO v Brně či DinoParku ve Vyškově.

Rozhledny

Vzhledem k členitosti terénu Moravského krasu je v okolí k dispozci několik rozhleden, z nichž nejzajímavější se nachází v těsně blízkosti obce Vavřinec-Veselice. Za opravdu dobrých světelných podmínek jsou z rozhledny vidět až zašněžené vrcholky rakouských Alp.