Levné ubytování Jedovnice - Moravský kras
aneb jak se dobrě ubytovat a zároveň udělat něco pro zdraví
  • penzion Jedovnice - pohled z hlavní ulice
  • přístřešek pro kola
  • Altán s posezením a grilováním
  • bazén s mořskou vodou
  • koutek pro děti přímo na zahradě
  • výhled na rybník z pokroví
  • penzion Jedovnice - pohled ze zadu
  • dětské hříště Jedovnice
  • Moravský kras - jeskyně Kůlna
  • Zřícenina boskovického hradu

Ubytování: zn. Moravský kras. Proč si vybrat Jedovnice?

5 hlavních důvodů proč se ubytovat v Jedovnicích

1.) Přirozeně dobrá poloha, tj. to nejlepší z Moravského krasu je blízkém okolí

Moravský kras je při pohledu na mapu takovou protáhlou nudličkou a městečko Jedovnice se nachází zhruba uprostřed. Pomyslně tak dělí kras na dvě části. Propast Macocha, Punkevní jeskyně, Sloupsko-Šošůvské jeskyně, Rudické propadání, Býčí skála a mnoho dalších atrakcí jsou proto umístěny v blízkém okolí.

2.) Dopravní dostupnost

Jedovnice se nacházejí na hlavním silnici spojující Blansko a Vyškov. Není to přitom žádný hlavní tah nákladní dopravy, takže cestování je velmi příjemné. Zároveň se nejedná o provinční okresku, které je lepší se leckdy vyhnouta a netrápit auto. Pokud si budete chtít zajet např. do Brna, tak přímo z Jedovnice vede cesta do moravské metropole.

3.) Rybník Olšovec

Rozšířenou součástí Jedovnic jsou dva rybníky. Hlavní rekreační je rybník Olšovec, který kromě klasických vodních radovánek nabízí např. i možnost jízdy na šlapadle nebo sportovní rybaření. Navíc každoročně je u nás hlavní událostí podzimní sezóny jeho výlov. V tu dobu se Jedovnice po dva dny stávají centrem dění v Moravském krase.

4.) Místní infrastuktura

Dovolená by měla být vždy idylická, ale to nutně neznamená, že byste měli být ubytování uprostřed lesů Moravského krasu a odkázání na to co si v lese utrhnete. Jedovnice nabízejí plné zázemí pro všchny ubytované. Celotýdenní provoz potravin, restaurace, možnost sportovního vyžití, benzinová pumpa a mnohé další. Prostě vše, co je občas potřeba a co se hodí mít někde po ruce a nemuset za tím jezdit dlouhé kilometry po okreskách.

5.) Moravský kras je kraj lesů, vod a strání

Příroda je Moravském krasu a jeho přilehlém okolí neuvěřitelně pestrá. Svými možnosti pak uspokojí i nejnáročnější příznivce turistiky. Byť vysoké hory, zde asi jako jedinou věc, nenajdete. Turisté zde naleznou množství dobře značených stezek, cykloturisté pro změnu zase několik cyklostezek. Ti, kdo rádi houbaří a chodí po lese mimo vše značené pak přicházejí s plnými košíky. Každý si tu prostě najde to své. Např. i horolezci či speleologové.